Bc. Jitka Heřmanová

  • Učitelka
  • UJAK  Praha, obor speciální pedagogika – vychovatelství,  SŠ  - Obchodní akademie
  • CMŠ  Jonáš pracuji od roku 2010

Bc. Jitka Heřmanová

Od malička jsem se chtěla stát učitelkou, cítila jsem, že mě srdce táhne k dětskému světu.  Ale až po narození svých dětí jsem se rozhodla dále studovat a změnit své profesní zaměření – z ekonomického na to pedagogické. Osud tomu chtěl a začala jsem v únoru 2010 pracovat na zkrácený úvazek ve školce. Tam jsem se přesvědčila, že studium pedagogiky je pro mne ten správný směr.

Mám na starosti aktivity s předškoláky, které se snažím vést k samostatnosti a přemýšlení, respektu k sobě i okolí a být jim tak dobrým průvodcem při jejich objevování světa.  Práce s předškolními dětmi mě naplňuje a baví, každý den je jiný, kreativní. Když vidím každodenní pokroky dětí, radost a úsměv na jejich tváři, dává mi tato práce smysl.  Moc si také vážím svých skvělých kolegyň, bez kterých by to všechno „nebylo ono“. Své pedagogické zkušenosti prohlubuji pravidelným absolvováním různých školení zaměřených na práci s dětmi, odbornými semináři. 

Doma mám dospělou dceru a téměř dospělého syna, ve svém volném čase ráda chodím na dlouhé procházky do přírody, mám ráda cestování, horskou turistiku, jízdu na kole a dobré jídlo!  Ráda si zajdu na zajímavé představení do divadla nebo na koncert pod širým nebem.  Mým koníčkem je také kreativní tvoření všeho druhu. 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru