Možná přijde i k nám do školky Ježíšek!

Radostné očekávání, rozzářené oči dětí, těšení se ... ano, to jsou Vánoce.

I my ve školce jsme je s radostí očekávali. Aby nám to čekání rychleji utíkalo, a abychom věděli, kolik dní ještě zbývá do Vánoc, měli jsme na to připravený adventní světélkový kalendář. Každý den jsme splnili nejaký úkol, pak zapálili jedno světélko (hvězdičku) na cestě do Betléma. Každý den putoval někdo z nás, jeden pastýř a jedna ovečka. A aby nám to putování rychleji ubíhalo, zazpívali jsme si koledu nebo si přečetli nějaký adventní příběh, o kterém jsme si pak společně povídali. A tak nám to těšení na Ježíška rychle ubíhalo.

A protože víme, že ne všechny děti na světě se mají dobře jako my, i tento rok jsme na ně vzpomněli a každý z nás přinesl do školky "jeden dárek navíc" (více o tomto projektu zde.) Vždyť my dospělí už dávno víme, že nejlepší dárek je ten darovaný! 

Když konečně nastal den, kdy měl přijít Ježíšek s dárečky i k nám do školky, museli jsme se na tuto slavnost pořádně nachystat. On je s námi pořád, to my v naší školce již dobře víme, ale přeci jen den jeho narozenin je trochu speciální. Chce, abychom se s ním všichni radovali. Připravili jsme tedy takovou velkou narozeninovou slavnost pro Ježíška. Na stoly jsme dali bílé ubrusy, ozdobili je adventními věnci, na kterých svítily již čtyři svíce a připravili i cukroví, které nám napekly naše maminky. Některé i my samy!

A jak to bylo dál? Slavností obřad jsme začali modlitbou. Rozkrojili jsme jablíčko, kde se na nás usmívala hvězdička! Paní učitelka pak každému kousek ukrojila a říkala nám, že až jednou budeme velcí a budeme někde daleko ve světě, abychom si také někdy vzpomněli, kam jsme jako malí chodili do školky, na své kamarády, na paní učitelky a přišli se za nimi třeba podívat. Pak jsme pouštěli skořápky po vodě, házeli střevícem a zpívali koledy.

Najednou zazvonil zvoneček, zářící prskavky ohlašovaly tu dlouho očekávanou chvíli.... byl tu, nezapomněl na nás!  On na nás nikdy nezapomíná! 

Více ke shlédnutí zde.

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Advent začíná


tisk Tisknout   ↑ Nahoru