Organizace 1. dne ve školce: 1. září 2022

Info pro rodiče nově nastupujících dětí - organizce prvních dnů ve školce.

Vážení rodiče,

pomalu se blíží konec prázdnin a brzy se již začneme pravidelně společně potkávat ve školce.

Zde naleznete pár informací o organizaci prvních dnů ve školce (určeno pro rodiče dětí, které nastupují do CMŠ Jonáš poprvé):

První den školky, tj. čtvrtek 1. 9. 2022, si uděláme takový krátký, slavnostní a společný i pro rodiče nově nastupujících dětí. První den tedy přijďte do školky společně se svým dítětem.

Program bude zhruba na 2 hodiny (8:00 - 10:00), děti si nejdříve pohrají a seznámí se s prostředím školky. Poté máme připravenou krátkou dramatizaci s maňásky, našimi novými kamarády, kteří nás budou po celý rok provázet.  Prostřednictvím těchto kamarádů se všichni vzájemně poznáme, dozvíme se, jak se kdo jmenuje a jak by chtěl, abychom mu ve školce říkali. Každý zde bude mít svoje místečko, které si označí kartičkou s fotografií a vyzdobí tak, aby se mu líbila. 

A to bude pro první den ve školce asi až až.  Spousty zážitků se musí vstřebat a nic se nemá uspěchat. Na druhý den, tj. pátek 2. 9. 2022, bychom se již domluvili individuálně, zda by děti přišly pouze zatím na 2 hodiny nebo na celé dopoledne, jestli ještě s rodiči, nebo již samy. Každé dítě potřebuje jiný čas k adaptaci a důležité je, aby se cítilo bezpečně. 

V pondělí 29. 8. 2022 vám přijde do e-mailu kód s informacemi na aktivaci naší aplikace Školka v mobilu. Poté již potřebné informace bude dostávat také touto cestou.

Těšíme se na Vás! 

PS: děti, které již do školky chodily v loňském školním roce, přicházejí do školky normálně tak, jak jsou zvyklé 6:30 - 16:30.

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru